Коли грип вирує, і всю країну охопила хвиля застуди, тоді крім приймання ліків, рекомендованих лікарем, варто звернутися до простих рослинних препаратів. Вони забезпечать вітаміном С, зігріють та покращать імунітет. Багато з них ростуть у наших садах або на підвіконні
Які рослини при застуді - алое
Безумовно, алоє вера, A. arborescens та A. ferox мають цілющі властивості. М’якоть їх листя містить саліцилову кислоту та антибактеріальні сполуки, надає імунізуючу дію. Лист алоє з поперечним перерізом можна застосовувати при легких опіках та незначних порізах - це прискорює загоєння.
Примітка: жовтий сік безпосередньо під шкіркою листя має проносні властивості. Спочатку його потрібно вичавити з листка, а потім витягти м’якоть.
Також варто випити сік алоє вера (вичавлений безпосередньо з листка або придбаний у пляшках), або прийняти біостимін (ампули з екстрактом алое). Вони зміцнюють імунітет організму.
Імбир
Корінь імбиру, очищений від шкірки, нарізаний тонкими скибочками, залитий медом і лимонним соком, допомагає вилікувати кашель.
Почніть жувати шматочки імбиру, зацукрованого в цукрі, коли горло починає трохи боліти.
Нарізаний скибочками імбир, залитий окропом, зігріває вас.
Кореневища цієї рослини ми купуємо в овочевих магазинах, але цей вид можна вирощувати в горщику як прикрасу квартири.
Ангінка або герань
Під цією назвою існує кілька різних видів герані, наприклад Geranium graveolens (найпопулярніша), G. crispum. Їх листя і пагони видають характерний запах. Саме завдяки ефірним оліям, яким приписують антисептичні властивості. Вдихання їх допомагає боротися із застудою. Листя також можна заварювати як чай (це запобігає затримці рідини в організмі). Свіже листя можна прикладати до герпесу.
Цю рослину легко вирощувати. Потрібно багато розсіяного світла і помірний полив. Часте зривання молодих пагонів допомагає йому розгалужуватися.
Малина
Малиновий сік, покритий цукром, встановлений влітку в скляній банці, має неповторний аромат і смак. Отриману густу рідину розлийте в ошпарені пляшки. Коли ми застудимося, влийте сік у чай. Швидко нагрівається і діє потогінно. Купуючи готовий малиновий сік, давайте перевіримо, скільки в ньому справжнього соку ...
Липа
Настої з суцвіть липи мають зігрівальний і потогінний ефект, заспокоюють кашель. Якщо у нас немає тих трав, які ми зібрали самі, ми купуємо їх в аптеці та заварюємо за рецептом на упаковці. Підсолоджуємо медом.
Фото Shutterstock /
Якщо хтось хоче зібрати квіти липи влітку, знайдіть дерево далеко від дороги. Найкращу посуху ми отримуємо, розміщуючи квіти в тінистому, повітряному місці. Зберігаємо в паперових пакетах у сухому приміщенні.
Ехінацея
Він також відомий під латинською назвою ехінацея. Навіть якщо воно росте в нашому саду, ми все одно не можемо робити з нього ніяких препаратів. Ви повинні задовольнитися, наприклад, сиропом ехінасалу або краплями ехінацеї з аптеки, які покращують імунітет.
Часник
Часник діє як природний антибіотик. Він вбиває бактерії, а сполуки сірки, що містяться в ньому, мобілізують білі кров’яні клітини для захисту організму від збудників інфекцій. Крім того, це потужний антиоксидант, який захищає організм від вільних радикалів.
Якщо регулярно їсти, наприклад, протягом зими, це імунізує вас. Його можна додавати в сир (з петрушкою менш інтенсивний смак), заправки для салатів, бутерброди та тости - він чудово смакує з додаванням оливкової олії та солі.
Цибуля
Коли ми втомилися від кашлю, ріжемо цибулю на невеликі шматочки та засипаємо його цукром у банку. Коли цибуля віддає сік, запийте його ложкою як ефективний сироп від кашлю.
На додаток до перерахованих рослин, також варто їсти квашену капусту, салат, ківі, цитрусові, тобто овочі та фрукти, що містять багато вітаміну С.
Немає коментарів:
Дописати коментар